Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Antalya sele teslim oldu

Akdeniz ve Ege Bölgesi’ndeki yağışlar günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesinde 1 kadın sel sularına kapılarak yaşamını yitirdi.

Antalya ve ilçelerinde şiddetli yağış ve fırtına etkisini sürdürüyor. Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesinde 1 kadın sel sularına kapılarak yaşamını yitirdi.

Antalya’nın Kemer ilçesinde de etkili olan yağış sırasında, Tekirova beldesinin içinden geçen dere yatağından karşıya geçmeye çalışan 55 yaşındaki Rahime Çoban, sel sularına kapıldı. Çoban’ın cesedi, sahilde bulundu

Rüzgarın saatteki hızının 94 kilometreye kadar ulaştığını belirten yetkililer, fırtınanın etkisini gece yarısına doğru kaybetmesinin beklendiğini ifade etti. Denizde dalga yüksekliği de yer yer 4 metreye kadar ulaştı.

Muğla/Fethiye:
Muğla’nın Fethiye ilçesinde de şiddetli yağış ve sel, yaşamı olumsuz etkiliyor. Karaçulha beldesinde 5 evi su bastı. Selin getirdiği toprak ve taşlar, trafikte aksamaya neden oldu.

Dün aralıklarla devam eden ve bu sabah şiddetini artıran sağanak sonucu, ilçede bazı dereler ve DSİ’nin su kanalları taştı. Bazı caddelerde su birikti. Sağanağın özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde ve köylerde etkili olduğu öğrenildi.

İlçeye bağlı Seydiler köyünde de bazı evlerde küçük çapta maddi hasar oluştu. Evlerine su, toprak ve taş giren vatandaşlar, kendi imkanlarıyla evlerini temizlemeye çalıştı.

Atlıdere-Seydiler köyleri arasındaki bir derenin taştığını ve bölgede bazı evlerle ekili alanların su altında kaldığı, Kemer beldesindeki Eşen Çayı’nda yükselen suyun taşmaması için önlem alındığı bildirildi.

kaynak : CnnTurk

Yorum yazabilirsiniz