Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Antalya Valiliği Kurban Bayramı Genelgesi

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, 2008 yılı Kurban Bayramı süresince kurban derisi, fitre ve zekat zarfları yoluyla yardım toplama yetkisinin sadece Türk Hava Kurumu’nda olduğu hatırlatılarak, kaçak olarak yapılabilecek toplamaların önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması istendi.
Antalya Valiliği’nden kaymakamlık, belediyeler ve ilgili kurumlara gönderilen bu belgede, Kurban Bayramı’nda kurban derilerinin toplanmasında herhangi bir usulsüzlük ve aksaklık yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiği bildirildi. Yardım Toplama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik uyarınca kurban derileri, bağırsak toplama ile fitre ve zekat zarfı dağıtma yoluyla yardım toplama yetkisinin Türk Hava Kurumu’na (THK) ait olduğu hatırlatılan genelgede,
THK’dan kurban derisi ve bağırsakların toplanmasına ilişkin planlamaları yapması istendi. Kamu kurum ve kuruluşların bina, araç, gereç ve personelinden de mevzuatlara uygun olarak yararlanılması için gerekli koordinasyonun önceden sağlanması gerektiği ifade edildi.
Genelgede, bayram süresince THK’nın merkez ve ilçe şubeleri tarafından halkın başvuruları için bürolar oluşturması istenirken, THK Alo Kurban Hattı’nın kamuoyuna tanıtılması için de çalışma yapılması gerektiği vurgulandı.
THK’nın bayram öncesinde yeteri kadar makbuz hazırlamasının istendiği genelgede, kaçak toplamaların önüne geçmek için ilçe kaymakamlıkları ve güvenlik birimlerince her türlü önlemin alınması, mevzuata aykırı hareket edenler hakkında gerekli işlemler yapılarak adli makamlara intikallerinin sağlanması uyarısında bulunuldu.

Yorum yazabilirsiniz