Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Likya yolu yürüyüşü, Patara

Likya yolu yürüyüşü

Likya yolu yürüyüşü

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Likya yolu yürüyüşü bu yılda geçen yıla oranla daha kalabalık bir topluluk ile birlikte yapıldı. Yürüyüşe Kaş Kaymakamı Süleyman YILMAZ, Kaş İlçe Turizm müdürü, Kaş Belediye Başkanı, Kalkan, Ova, Yeşilköy Belediye başkanlarının yanı sıra birçok yerli ve yabancı turist katılım gösterdi.

Yürüyüşe geçen yıl 280 kişi katılım gösterirken bu yıl katılımcı sayısı 320 civarlarındaydı. Yürüyüşü organize eden Patara muhtarlığı kusursuz sayılabilecek bir program çerçevesinde bölgenin tanıtımı için büyük katkı sağlamış oldu. Yöresel tekerlemelerin okunduğu, türkülerin söylendiği yürüyüş esnasında kuyudibi mevkiinde katılımcılara yemek ikram edildi. Yaklaşık 10 km uzunluğundaki parkur yürüyüşü  verilen molalarla birlikte 5 saat civarında sürdü.

Kaş halk eğitim merkezi folklor grubu mola esnasında çeşitli oyunlar sergileyerek katılımcıları neşelendirdi. Yürüyüş esnasında grubun en önünde ilerleyen develer, programa ayrı bir hava katmakla beraber zaman zaman binicilerine heyecanlı anlar yaşattı.

Yürüyüş patara bölgesinde sonlandırılarak katılımcılara burada içecek ikram edildi. Daha sonra servislerle katılımcılar Kalkan Beldesinde düzenlenen Yeni Türkü konserine katılım için bölgeye sevk edildi.

Yorum yazabilirsiniz