Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

12. Kaş,Likya Kültür ve Sanat festivali

Kaş Likya Festivali

Kaş Likya Festivali

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 12’incisi düzenlenecek olan ‘Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali’ etkinlikleri 26 Haziran tarihinde başlıyor. Üç gün sürecek olan festival etkinlikleri, Kaş’ın yanı sıra komşu Yunanistan’ın Meis Adası’nda da organize edilecek.

11 yıldan bu yana geleneksel olarak her yıl düzenlenen Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali bu yılda 26 Haziran tarihinde başlıyor. Festivalin bu yıl 3 gün boyunca sürmesi bekleniyor. Aynı zamanda organizasyona komşu ülke adalarından Meis adası’da katılım gösterecek.

Festivalin ilk günü Kaş belediye toplantı salonunda Kaş ve Meis Belediye Başkanları ortak bir basın toplantısı düzenleyecekler. Aynı gün Meis adasında gerçekleştirilecek olan Kardeş şehir imza törenini takiben Büyükşehir belediyesine ait bando takımı eşliğinde yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüş esnasında Türk ve yunan halk oyunu ekipleride birer gösteri sunacaklar. Gün içerisinde aynı zamanda sanatçı Şevval SAM tarafından konser verilecek.
Festivalin ikinci gününde Türk ve Yunan dalgıçlar tarafından uçak batırılışı gerçekleştirilecek. Bu gösterinin ardından yapılacak olan Yemek yarışması’nda Türk ve Yunan ev hanımları boy gösterecekler. Akşam Kaş uzun çarşı’da sokak müziği gösterisi ve Antik tiyatroda “Basit bi rev kazası” isimli tiyatro gösterimde olacak.

Festivalin son gününde Meis adasından düzenlenecek yüzme ve kano yarışması ve Grup Delfin tarafından bir sokak konseri gerçekleştirilecek. Aynı zamanda yat limanı’nda Antalya devlet opera ve balesi topluluğu tarafından “Türkiyem” adlı gösteri izleyicilere sunulacak.

Festival bröşürüne buradan erişebilirsiniz

Yorum yazabilirsiniz