Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Domuz gribi Türkiye’ye sıçradı.

Domuz Gribi Türkiyede

Domuz Gribi Türkiyede

Turizm sezonunun yeni başladığı bu günlerde Dünyada salgın haline öldürücü gelen domuz gribi hastalığının ülkemizde görülmemesinin rahatlığını yaşadığımız anlarda bu gün duyulan haber şok etkisi yarattı.

ABD’den yola çıkıp Amsterdam üzerinden Irak’a gitmek amacıyla İstanbul’a gelen bir kişide termal kamera aracılığıyla yapılan kontrolde yüksek ateş tespit edilmiştir. Bu kişiden alınan numunede H1N1 virüsü tespit edilmiştir.
Hasta ABD vatandaşı olup, havaalanında başka kişilerle temasta bulunmadan, yakınlarıyla birlikte gözlem altına alınmıştır. Hastayla birlikte aynı uçakta yolculuk edenlerin listesi de temin edilmiş ve kontroller yapılmaktadır.

Bölgede acil durum ilan edilirken Sağlık Bakanı Recep Akdağ, H1N1 virüsü tespit edildiği kişi ile aynı uçakta seyahat eden, ancak kendilerine henüz ulaşılmayan yolcuların 112 numaralı telefonu arayarak bildirimde bulunmalarını istedi.

”Henüz ulaşılamamış bir kaç kişinin varlığını biliyoruz. Onların da hem kendilerine verilecek koruyucu ilaçlar, hem de toplumun korunması açısından hassas olmaları gerekir. O nedenle Türkiye’ye gelen uçağın sefer sayısını ve hangi uçak olduğunu da ifade etme gereğini hissettik. 14 Mayıs Perşembe günü KLM firmasına bağlı olan, Amsterdam’dan yerel saatiyle 09.50’de İstanbul’a hareket eden ve 13.41’de de İstanbul’a gelmiş olan uçakla seyahat eden yolcular açısından bir duyuru yapmış oluyoruz. Bu duyuru, henüz kendilerine ulaşılmamış olan yolcular açısından. KLM’nin 1613 sefer sayılı uçağı. Bu uçakta bulunan ve henüz kendilerine ulaşılmamış olan kişilerin, 112 numaralı telefonu arayarak, ‘Ben bu sefer sayılı uçaktaydım. Domuz gribi virüsü ile gelen yolcunun bulunduğu uçaktaydım’ diye bildirim yapması gerekli.”

1 Yorum

  1. Pusaedges dedi ki:

    Hi, courteous posts there :-) through’s concerning the interesting word

Yorum yazabilirsiniz