Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Gelemiş ( Patara ) köyünde bulunan kükürtlü su bölgesi korumaya alınıyor.

Ulaşan haberlere göre Antalya İl Çevre Müdürlüğünden gelen ekipler Kaş ilçesi Gelemiş (Patara) köyü yol kenarında bulunan ve çevre halkının istifade ettiği Kükürt yoğunluklu su havuzu bölgesi ile ilgili keşif çalışmaları yapmıştır. Bölgenin özel bir statüye getirilerek inşaa edilecek yapı ile daha gelişmiş ve hijyenik bir yapı ile hizmete sunulacağı düşünülmektedir.

Bölgedeki mevcut su havsazı kükürt ağırlıklı olmasından dolayı romatizma, dermatozlar, nevrolji, nevrit ve solunum hastalıkları üzerinde faydalı olduğu bilinmektedir.

Aynı zamanda eski çağlarda bölgede hakimiyet kurmuş medeniyetlerdeki yöneticilerinin bu sudan faydalandığı bilinmektedir. Likya uygarlığının merkezi olarak kabul edilen Patara bölgesindeki bu suyun varlığı uzun bir süreden bu yana bilinmekte idi.

6 Yorum eklenmiş

 1. İZZET KARA dedi ki:

  Bilindiği üzere kokar su adıyla halk tarafından bilinen bu kükürtlü su daha öncede çevre yolunun geçiş istikametini değiştirmişti yaz aylarında yoğun talep gören bu suyun faydaları kaçınılmaz fakat hiç hijjenik olmayışı insanları tedirgin ediyordu eger bu proje gerçekleşirse herkesin yararlanacagı ve çok sağlıklı olacagı kaçınılmaz.

 2. ismail göcekli dedi ki:

  evet bende bi ova da yaşayan kişi olarak kükürtlü suya talep çok eger sahip çıkılırsa daha da iyi olacagı ve her yöreden daha çok ilgi göreceginden eminim

 3. ömer karaman dedi ki:

  evet bende katılıyorum arkadaşlarıma bencede kapalı hijyenik bir ortam yapılması gerekli

 4. şeref karaman dedi ki:

  bence bu kükürtlü su havzasını muhtarlık işletmelidir

 5. Jon dedi ki:

  I have never seen anything that would look so disgusting. Why do people publish stuff like that? I don’t understand them!

 6. ismet oğuz dedi ki:

  bence de çok güzel olur yeniden inşaa edilip halka kazandırılsa ve turizme açılsa.

Yorum yazabilirsiniz