Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Kalkan su altı temizliği yapıldı

Kalkan su altı temizliği

Kalkan su altı temizliği

Daha önce duyurusu yapılan Su altı temizliği projesi 19 Eylül cumartesi günü gerçekleştirildi. Proje kapsamında Kalkan belediye halk plajı, Pirat plajı olarak adlandırılan bölge ve Fırnaz koyu gönüllü ekiplerce temizlendi.

Sabah 8:30 da Kalkan limanı bölgesinde toplanan 30 kişi civarındaki ekipte Türk ve İngiliz uyruklu vatandaşların yanı sıra Kalkan karakol komutanı ile Sahil güvenlik komutanlarıda yer aldı. Dalış ekibi proje koordinatörlerinden alınan brifing eşliğinde gruplar halinde gerekli ekipmanlarla su altı temizliğini gerçekleştirdiler. Ekipte yer alan gönüllüler zaman zaman su altından çıkan çöpleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Deniz altından ağırlıklı olarak cam bardak, araç lastiği, porselen tabak, metal ve cam bira/içki şişeleri çıkartıldı. Bunun yanı sıra fırnaz koyu mevkiinde su altından çıkarılan Flat televizyon ise projenin adeta maskotu haline geldi. Katılımcılara içecek ve yiyecek servisinin yanı sıra gerekli ekipman takviyesinde de bulunuldu. Dalış ekibini ziyarete gelenler arasında Kalkan Belediye başkanı Saim KARAKURT ile Kaş Kaymakamı Süleyman YILMAZ’da yer aldı.

Yorum yazabilirsiniz