Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Kalkan’da Duzmece Bilgisayar Firması ve Tasarım Hırsızlıgı

Kalkan beldesinde 1 yıldan uzun bir süredir faaliyette bulunan Sistem Bilgisayar aynı zamanda yetkili tek Exper bayisi olarak hizmetlerine devam etmektedir. Ancak son zamanlarda kendilerini bilgisayarcı ( Böyle bir meslek dalı yoktur ) olarak tanıtan bazı kimseler beldedeki bazı firmaları ziyaret ederek Exper bayiliğinin kendilerinde olduğu gibi komik bir polemiğe girmişlerdir. Yine aynı şahıslar web sayfasının ne olduğunu bilmeden, herhangi bir kodlama dili bilmeden çevredeki bazı kimselerden internet sayfa tasarımı için belli ücretlerle çalışmalar içerisine girmişlerdir. Ancak takip ettiğimiz kadarı ile yine bazi şahıslar başkalarından çaldıkları ve sadece içeriğindeki yazıları değiştirdikleri hazır şablonları Müşterilere sunmaktadırlar. Aynı zamanda Kalkan bölgesinde internet sayfa tasarımı ile ilgili sadece kendilerinin bilgili olduklarını yalanlarına eklemişlerdir. Örnekleri yazı ekindeki resimlerde görebilirsiniz.

Söz konusu firmaya bu tarz çocukça hareketlerden vazgeçerek kendi işleri ile iştigal etmelerini ve bu şekilde davranmalarının aleyhlerine olacak negatif sonuçlar getireceğini tavsiye ediyoruz.

Yazinin devamini okumak icin basliga tiklayin

Resimdeki internet sayfalarından birincisi yıllardır bölgemizde hizmet veren Hotel Pirat’a ait web sayfasıdır. 2. resimde görülen internet sayfası ise bahsi geçen firma tarafından başka bir firmaya uyarlanan Hotel Pira’a ait internet sayfasının birebir kopyasıdır. Yorum sizlerin.Hotel pirat

Hotel Pirat’a Ait Internet Sayfas? Gorunumu

calinti-sayfa

Bu arkadaslar muthis bir beceriksizlik ornegi gostererek kopya ettikleri sayfada bile pirat otele ait mail adresini silmeyi unutmuslard?r.

calinti kaynak

meta: Kalkan, Kalkan Bilgisayar, Internet Sayfa Tasarimi, Web Site, Pirat Hotel, Sistem Bilgisayar, Kalkan Exper

9 Yorum eklenmiş

 1. Recep KARAPINAR dedi ki:

  Evet fatihciğim sana oldukça hak veriyorum daha dur bakalım başımıza neler gelecek arkadaşlar yeni yeni başladılar İşletmecilik hiç bir zaman böyle olmaz birilerinin yaptığı bir üzerinden öyle kolay para kazanılamaz. Benim içinde oldukça piyasada arkadaslar tarafından yorumlar yapılmıs çogu müşterilerimin kulagına kadar gitmiş ama ne fayda butun bunlar benim zararıma değil onların zararıra. Bugun site çalan yarın neler yapar atrık orasını bilemeyiz bunu bize zaman gösterecektir.

 2. Hakan Gündoğmuş dedi ki:

  1. bilgisayarcı hem Türk Dil Kurumu sözlüklerinde, hemde Sosyal Güvenlik Kurumlarında bir meslek dalı olarak geçmektedir. Böyle bir meslek ve alt meslek bölümleri vardır.

  2.
  (bahse konu kişileri tanımam ve kalkanı bilmem ama) kim ve hangi işletme olursa olsun zarar verici böyle bir yazıyı ben şahsen iletişim bölümünde siz tarafından açıklanan ;

  “Bolgemizde kendini gazeteci zanneden bazi kisilerin tamamen çıkar ve para amaçlı olarak uygulamayı sürdürdükleri habercilik anlayışına kendi çapımızda bir son vermek üzere bu internet sayfasını açmayı uygun buldum. Burada yayınlanan haberler herhangi birilerinden çıkar sağlama yada para kazanma amaçlı olarak sunulmamaktadır…..” gibi bir yazıyla bağdaştırmıyorum.

  ayrıca konuyu açıklama kısmı ne basın ve meslek ilkelerine uygundur, nede mademkine bireysel bir site bu şekilde bir açıklamayı size verme hakkını sağlar.

  ben bahse konu arkadaşlara bir şekilde ulaşmaya çalışıyorum. onlarada bu haberle ilgili hem yeni düzenlenen internet kanunu hemde bireysel haklar çercevesinde gerekli yasal yollara başvurmasını talep edeceğim.

  bu şekilde haber yapılmaz, bu şekilde yaparak kendini gazeteci sayan arkadaşlar safından bile alt bir safa taşımış bulunuyorsunuz.

  bu haberin kaldırılması veya düzeltilmesi gerektiği kanısındayım.

 3. Kalkan Haber dedi ki:

  haberi nerenizle okudunuz bilmiyorum ama burada su firma yada bu firma diye herhangi bir sekilde telaffuz mevcut degil dileyen uzerine alinabilir alinmasida gayet normaldir. ayrica belirtmek isterim bu bir gazete sayfasi degil basin meslek ilkelerinden bahsediceksen butun bloglara ayni yorumu eklemen gerekicek.
  bu kadar favori olacagini dusunememistim aradiginiza ulasmaniz pekde zor degil bence.

  saygilar

 4. Kalkanrehber dedi ki:

  Bakın arkadaşlar bu şekilde kimsenin bir yere verma şansı yok ona buna saldırmakla onun bunun yaptığına çamur atmakla bir yere varılmaz. Gerçekten ben şunu anladım bir yerden sonra işin içine para girince herkes kılıktan kılığa giriyor. İnsanlar değişiyor kedi yaptıkları gözlerini hiç gözükmüyor sadece çevrelerine bakıyorlar onun bunun hatasını bulacağınıza bakın baalım bii siz doğru şeyler yapıyormusunuz.
  Arkadaşlar burada herkez bir birisini tanıyor herkez en azında bir kez bile olsa bir bririyle selamlaşmış bir biriyle bişeyler paylaşmıştır. Böyle yaparak hiç bir yere varma şansınız yok herkes işini yaparsa fesatlık çekememezlik ön planda olmazsaa emin olalım herşey çok güzel oluur.
  Hepimizin amacı burada para kazenmek geçinmek lütfen kimsenin ekmeğiyle ve emeğiyle oynamayın ve bu yazılara konu olanlardan hiç birisi sütten çıkmış ak kaşık değil tanıyanlar bilir.

 5. Kalkan Haber dedi ki:

  haberimiz uzerine kopya icerikli yayinlanan internet sayfasi alelacele yayindan kaldirilmistir.

  Kalkanrehber arkadasim sanada oncelikle bir Türkçe dilbilgisi kursuna gitmeni tavsiye ediyorum. Burada ben yada firmam kimseye saldirmis degil aksine saldirilar karsisinda savunmaya gecmistir. Saldirmayida dusunmuyorum bunlara ayiracak zamanim yok. kimseyle rekabet etmiyorum kimsede rakibim degil benim olayim sadece uc bes capulcunun foyasini meydana cikarmakti bunuda becerebildiysem yeterlidir.

 6. Recep KARAPINAR dedi ki:

  bence çıkarabildin. neden dersen tamam ortada hiçbir sey olmasa o site neden sen bu hari yayınlar yayınlamaz kaldırılıyor demekki birileri bunlardan zarar göreceğini anladı ve yapmış olduğu üç kağıtçılığı daha da ellerine yüzlerine bulaştırmak istemedikleri için siteyi anında kaldırdılar. Mesaj yazan arkadaşlara söylemek istiyorum bunun anlamı nedir.

 7. Kalkan007 dedi ki:

  ALINTI : Bakın arkadaşlar bu şekilde kimsenin bir yere verma şansı yok ona buna saldırmakla onun bunun yaptığına çamur atmakla bir yere varılmaz. Gerçekten ben şunu anladım bir yerden sonra işin içine para girince herkes kılıktan kılığa giriyor. İnsanlar değişiyor kedi yaptıkları gözlerini hiç gözükmüyor sadece çevrelerine bakıyorlar onun bunun hatasını bulacağınıza bakın baalım bii siz doğru şeyler yapıyormusunuz.
  Arkadaşlar burada herkez bir birisini tanıyor herkez en azında bir kez bile olsa bir bririyle selamlaşmış bir biriyle bişeyler paylaşmıştır. Böyle yaparak hiç bir yere varma şansınız yok herkes işini yaparsa fesatlık çekememezlik ön planda olmazsaa emin olalım herşey çok güzel oluur.
  Hepimizin amacı burada para kazenmek geçinmek lütfen kimsenin ekmeğiyle ve emeğiyle oynamayın ve bu yazıyı yazan kişi gerçekleri bildiğinden emin mi???…

 8. asas dedi ki:

  lan top fatih kendinde aynıosını yapıyon birde kendi yaptıklarına bak seni tmmm top seni

 9. Kalkan Haber dedi ki:

  it uruyor kervan yuruyor. yigit olsan adini adresini belirtirdin asas@hotmail.com gibi 1 adres yazarak ne kadar ezik ve sefil 1 yaratik oldugunu ortaya koymussun zaten. top oldugum dogrudur seni epey becermisligim var haklisin o konuda.

Yorum yazabilirsiniz