Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Kaş Cuma pazari turistlerin ilgi odagi

Ozelikle yaz aylarinda Antalya ‘ nın Kaş ilcesinde her hafta cuma gunleri geleneksel olarak kurulan Cuma pazarinda Dunyanin degisik ulkelerinden gelen turistler alisveris yapiyorlar, Alisverislerde ozelikle hediyelik eşyalar tercih ediliyor.

bolgede yasayan halkın ev ihtiyacını karşıladığı Cuma Pazarı artik, turistlerin de buyuk tercihi oldu. Ozelikle fiyatlari 3-5 YTL’ye satılan tekstil urunlerine ilgi gosteren bayan turistler, beğendikleri ürünü hemen tezgahın başında deneyip satın alıyor.

Turistler pazardan çıkarken, ellerindeki poşetler bircok urunle dolu oluyor. Tercih edilen urunler arasinda terlik, hediyelik esya, giyim malzemeleri dogal caylar ve taki malzemeleri yer aliyor. Goruslerini belirten pazar esnafindan Hayri Yabacı “Sattığım baharat cesitlerine, lokuma ve doğal cay cesitlerine turistlerin yogun ilgisi var. Müşteri olan turistlere önce ürünleri tattırıyorum sonra beğendikleri için satın alıyorlar.
Pazarcı Ramazan Yanık, “25 yıldır pazarcılık yapıyorum, turistlerin pazara ilgisi geçen yıla göre çok iyi” diye konuştu.

Yorum yazabilirsiniz