Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Serada parmağı koptu

murat canbolatAntalyanın Kaş ilçesine bağlı Ova beldesinde meydana gelen fırtına neticesinde Ova beldesindeki zarar gören seralarını tamir etmeye çalışan iki kardeşten Mesut CANBOLAT 3 metre yüksekten yere düşerek yaralandı. Yardım etmeye çalışan kardeşi Murat CANBOLATın da plastik örtüye tutturduğu demire takılan parmağı koptu.

Fethiye ve çevresinde etkili olan fırtına seraları yerlebir etti. Fırtına, Ova beldesinden Ramazan Canbolat’a ait yaklaşık 18 dönüm seranın naylonunu patlattı. Canbolat, iki oğluyla serayı kurtarmak için çalışırken, üzerine bastığı tel kopunca 3 metre yüksekten düşmeye başladı. Ramazan Canbolat’ın düştüğünü gören yanında klips takan kardeşi Murat Canbolat da hamle yaparak ağabeyini tutmak istedi. Ancak Murat Canbolat sağ elinin başparmağı klips taktığı demire takılınca havada asılı kaldı. Ağabeyi Mesut Canbolat ise kendini yerde buldu. Murat Canbolat, demirin kesmesi sonucu parmağı koparak yere düştü. Ramazan Canbolat, kopan parmağı bir naylona koyup bir otomobille kardeşini Fethiye Devlet Hastanesi’ne doğru yola çıkardı.
Doktorlar, kopan parmağın yerine dikilebilmesi için hastanın İzmir Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmesine karar verdi.

Ambulansla Dalaman Havalimanı’na götürülen Murat Canbolat, burada bekleyen Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçağa konularak İzmir’e nakledildi.

Fethiye’de tedavisi süren Mesut Canbolat’ın ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

murat canbolat ova

Yorum yazabilirsiniz