Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Yeni tatil trendi Villa Kiralama

tatil villam bodrum kiralik villaKiralık villa ve apartlar yurt dışından özellikle Avrupa’dan gelen turistlerin ilgi odağı oldu.

Sistem, tatil bölgelerinde bulunan villa ve apartların kiralanarak tatil yapılmasına imkan sağlıyor. Villa ve apartların kiralık süresini müşteri kendisi belirliyor. Tatil seçenekleri arasında villalar, apartlar, dağ-çiftlik evleri, konaklar ve malikaneler bulunuyor.
Türkiye’de kiralık villa ve apart organizasyonun öncüsü Baransel Turizm, 2006 yılında müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda “www.tatilvillam.com” adlı kiralık villa ve apart sitesi kurarak sektöre hizmet vermeye başladı. Baransel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Kara, kiralık villa ve apart işinin büyüyerek günümüze nasıl ulaştığını şöyle anlattı: “Baransel Grup olarak biz Kaş Kalkan’da emlak sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bu arada elimizde satılık ve kiralık olmak üzere villalar bulunduruyorken Hollandalı bir gurbetçi vatandaşımız bizden, rahat tatil yapma isteğinde bulundu. ‘Ailemizle beraber tatil yapıp eğlenebileceğimiz, beraber havuza gireceğimiz, ama havuzun dışarıdan görünmesini istemediği, özgürce hareket edebileceğimiz bir tatil yapmak istiyorum. Bana elinizdeki villalardan birini haftalık kiralar mısınız.’ dedi. Biz de kabul ettik ve kendisine beğendiği villayı kiraya verdik. O daha sonra bunu başkalarına anlatmış, derken ondan sonra başka bir aile geldi 15 günlük kiraladı. Daha sonra daha sonra derken talepler doğrultusunda bizde ‘tatilvillam.com’ sitesini kurduk ve kısa bir süre içinde yoğun bir ilgiyle karşılaştık.”

VİLLA KİRALANMASI 5 KAT ARTTI

İlk yıl yaklaşık 30 villanın kiralanmasına aracılık ettiklerini belirten Kara, bugün 150 rakamına ulaştıklarını söylüyor. Kara, yoğun olarak havuzu korunaklı yani dışarıdan görünmeyen villaların talep edildiğini belirtiyor. Kara, en çok tercih edilen tatil beldeleri arasında ise Kaş, Kalkan, Fethiye, Dalyan ve Bodrum’u sıralıyor. Tatilcilerin tercihlerinde villanın tasarımı, manzarası ve konumu da etkili oluyor.

Villa tatilcileri yoğunlukla yurt dışında yaşayan gurbetçiler ve büyük şehirlerde yaşayan yerli müşterilerden oluşuyor. İzzet Kara, tatilcilerin villa ve apartları tercih etmelerinde en etkili olan öncelikleri sıralarken tamamen müstakil ve özel olması, tatilcilerin özgürce hareket etmesi, dilediği saatte dilediği yemeği yiyebilmesinin çok etkili olduğunu söylüyor. Villa ve apartlara olan yoğun ilgiyi fırsat bilen dolandırın da türediğine dikkat çeken Kara, tatilcileri bu konuda uyarıyor. Kara, kötü niyetli bazı insanların yurt içinde ve yurt dışında internet üzerinden buldukları villa ya da apartların fotoğraflarını sosyal medya ortamında yayınlayarak ücretsiz ilan aldıklarını, hatta internet sayfaları oluşturarak kendilerini bir turizm şirketi gibi göstererek dolandırıcılık yaptıklarını uyarısında bulundu. Villa ya da apart kiralayacak tatilcilerin ödeme yapmadan önce dikkatli olmalarını, kiralama yapacakları kişi ya da şirketlere ödeme yapmadan araştırma yapmalarını öneriyor.

“GERÇEK TATİLİN FARKINA VARDIK”

Tatillerini Kalkan’da Villa Şimşek’te geçiren John ve Tracy Cooper çifti, 8 gün boyunca çok rahat bir tatil yaptıklarını kaydetti. Cooper çifti şunları söyledi: “Havuz ve balkonlardan Kalkan manzarası nefes kesiyor. Kaldığımız villa yürüyerek Kalkan’a 15 dakikalık uzakta olup yolu çok dik, bizim gibi yürümeyi seven bir aile olarak düşündük ki villa sanki bize özel yapılmış. Kalkan’ın yerel halkı gibi güzel olduğunu ve gelecekte tekrar tatil için buraya gelmek isterim.”

Tatil yapmak için İstanbul’dan gelen Yeliz Demirci Beyazyüz ve ailesi, villa ve apartlarda tatil yapmak özellikle mahremiyetine dikkat çekti. Buralarda aileler için otellere nazaran daha özgür tatil yapma imkanı sunulduğunu ifade eden Beyazyüz, “İstediğin zaman havuza gir, yemek ye, eğlence imkanlarından yararlan. Hiçbir sınırlama söz konusu değil. Kalkan çok güzel bir tatil yöresi.” dedi.

kaynak: http://www.sabah.com.tr/Turizm/2012/05/11/tatilde-yeni-trend-kiralik-villa

Yorum yazabilirsiniz