Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Kaş Kalkan Bölgesine Hava Alanı Projesi

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya Kaş’tan turizmcilere ilginç mesaj verdi: Antalya’nın batı bölümünde, doğu bölgesinde olduğu gibi herşey dahil turizmciliği olmayacak. Bu tarafta daha butik, daha sunumu özel bir turizm geliştirmeye çalışalım.

Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya’nın Kaş ilçesinde, Belediye ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çukurbağ Yarımadası’nda yapımı tamamlanan arıtma tesisinin açılışına katıldı. Burada bir konuşma yapan Günay, 20 yıldır her yaz tatilinde, mutlaka Kaş ve çevresine geldiğini, bir amatör rehber kadar bölgeyi tanıdığını söyledi.

KAŞ’A HAVA ULAŞIMI SAĞLANMALI

Kaş, Kalkan ve Kekova’nın turizm altyapısının ciddi bir şekilde yapılandırılmasının önemini bildiğini ifade eden Bakan Günay, bu bölgeye insanların gelişini kolaylaştırmak gerektiğini söyledi.Bakan Günay, sözlerini şeyle tamamladı: “Finike-Demre kara yolunu aşıp Kaş’a ulaşmak eskiden cesaret işiydi. Bu, şu anda bir miktar kolaylaştı. Dalaman ile Antalya arasına sıkışmış Kaş bölgesine mutlaka hava ulaşımı imkanını sağlamak gerekiyor. Ama bu coğrafyayı, arazi imkanlarını biliyorum. Toroslar’ın en keskin olduğu bir bölge, Meis’ten geçici olarak yararlanılabilir mi, yoksa küçük çaplı uçakların inip kalkabileceği yer bulabilir miyiz, bunu mutlaka yapacağız. Burada pırıl pırıl bir deniz, korunmuş ören yerleri olduğu sürece, buraya her türlü ulaşım sağlanacaktır. Çünkü dünya bunu zorlayacaktır.”

12 Yorum eklenmiş

  1. bilal bitim dedi ki:

    kaşa hava alanı yapılması gerekir aksini düşünenler kaş yolunu kullanmalarını tavsiye ederim miisadasında olupta kaşta olmaması talihsislikkkkkkkkkkkk

  2. kaş'lı dedi ki:

    sadece şunu söylemek istiyorum bizim meis,den neimiz eksik

Yorum yazabilirsiniz