Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Kaş Turizm haftası etkinlikleri

Kaş turizm haftası

Kaş turizm haftası

Her yıl geleneksel olarak 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri bu yıl içinde düzenleniyor. Etkinlik çerçevesinde Kaş Ziraat odası tarafından Kaş Cumhuriyet Meydan’ında “Keşkek” yemeği dövülerek, konuklara ikram edilecek.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Kaymakam Süleyman YILMAZ ve Belediye Başkanı Abdullah GÜLTEKİN önderliğinde başlayan etkinlik çerçevesinde yöre halkının turizme katkısı, bölgenin iç turizm pazarına tanıtımı konuları işkeniyor. Yapılan bu büyük tanıtım seferberliğine Sivil toplum kuruluşları ve derneklerimizde eşlik ediyor.

15 Nisan Çarşamba günü saat 17.30’da kortej yürüyüşüyle başlayacak olan Turizm Haftası kutlamaları, 21 Nisan Salı gününe kadar devam edecek. Kutlamalar çerçevesinde Kaş, Kalkan ve Patara’da ortaklaşa programlar düzenlenecek. bu programlar doğrultusunda folklor gösterileri yapılacak, el sanatları stantları, Yörük çadırı kurulacak, gelen misafirlere ücretsiz gözleme ve ayran ikram edilecek. Kaş Ziraat Odası tarafından Cumhuriyet Meydan’ında yöresel mutfağımızdan Keşkek, İçe Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Belediye
Başkanı Abdullah Gültekin, Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süer, Turizm Müdürü Mustafa Aydın tarafından dövülerek konuklara ikram edilecek.

Keşkek dövmesine konuklarda katılabilecek. Saat 20.00’de Kaş’taki Turizm Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek Turizm Haftası Balosunda ilçede bulunan yerli ve yabancı konuklar müzik eşliğinde eğlenecekler. 16 Nisan Perşembe günü akşam saat 20.00’de Kaş Antik Tiyatro’da Yeşilköy Halk Tiyatrosu Düğün ve Davul adlı oyunun tiyatro gösterisi yapılacak. 17 Nisan Cuma günü Yat Limanında Halk oyunları şenliği yapılacak.19 Nisan Pazar günü saat 10’da Antik Patara suyolu (Delikkemer) yürüyüşü ve kır pikniği. Saat 20.00’de akşam Kalkan Beldesi’nde Yat Limanında Yeni Türkü Müzik Grubu Açık Hava Konseri 20 Nisan Pazartesi günü saat 10.00’da Yat Limanı deniz dibi temizliği.

21 Nisan Salı günü Güvercinler Adası Sualtı ödül töreni ve saat 19.00’da Akçagerme Plajında Turizm Haftası Kapanış Kokteyli ile Turizm Haftası etkinlikleri sona erecek. Kaş Kaymakamı Süleyman Yılmaz Turizm Haftası etkinlikleriyle ilgili olarak “Turistik ilçemiz Türkiye’nin en özel, en güzel yerlerinden birisidir. Bunu en güzel yapmakta yine biz Kaş halkına düşmektedir. Bu doğrultuda 15-22 Nisan tarihleri arasında yapacak olduğumuz Turizm Haftası’nda Kaş’ı ve yöremizi en iyi şekilde çok iyi tanıtmalıyız.Bu bizim için gelecek kuşaklar içinde çok önemli çünkü ilçemizin tek gelir kaynağı turizmdir” dedi.

Yorum yazabilirsiniz