Bu butonla Ana sayfada yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz

Sıfirla

Patara

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12

TBMM Başkanından Patara ziyareti

TBMM Başkanından Patara ziyareti

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Patara antik kentinde ortaya çıkarılan Likya Birliği Parlamento Binası kazı alanında incelemelerde bulundu. “insanlık tarihinin en eski demokratik parlamentosunun topraklarımızda bulunuyor olması ve onu ortaya çıkarmanın güzel bir şey olduğunu” ifade... (Okumaya devam edin)

Bu haberin etiketleri:         

Likya yolu yürüyüşü, Patara

Likya yolu yürüyüşü, Patara

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Likya yolu yürüyüşü bu yılda geçen yıla oranla daha kalabalık bir topluluk ile birlikte yapıldı. Yürüyüşe Kaş Kaymakamı Süleyman YILMAZ, Kaş İlçe Turizm müdürü, Kaş Belediye Başkanı, Kalkan, Ova, Yeşilköy Belediye başkanlarının yanı sıra birçok... (Okumaya devam edin)

Bu haberin etiketleri:         

Patara’da Dunya parlamentosu toplanacak

Patara'da Dunya parlamentosu toplanacak

TBMM Başkanı Köksal Toptan, son 1 yıldır kendisini heyecanlandıran önemli bir projeyi yakından takip ediyor. Toptan, Patara’daki dünyanın ilk seçilmiş parlamentosunun kalıntılarında, dünya parlamentolarının başkanlarını 2010 yılında ağırlamaya hazırlanıyor.  8-9 Kasım’da ikinci kez Patara’ya gidecek ve çalışmaları yakından izleyecek olan... (Okumaya devam edin)

Bu haberin etiketleri:         

Patarada bu yil 3. yangin faciasi

Bu yil icerisinde 2 kez yangin afeti ile karsi karsiya kalan Antalya Kas ilcesine bagli antik kent patarada dun tekrar yangin cikti. Yangin yetkililerin mudahalesi sonucu kontrol altina alindi. Tweet... (Okumaya devam edin)

Bu haberin etiketleri:     

Patara da yine yangin

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Gelemiş ( Patara ) köyü yakınlarında denizi tepeden gören Kum Tepesi olarak adlandırılan bölgede henüz bilinmeyen bir neden orman yangını çıktı. Yangında yaklaşık 15 hektarlık ormanlık alan kül olurken, alevlerin hızla yayıldığı öğrenildi. Yangın söndürme çalışmalarının... (Okumaya devam edin)

Bu haberin etiketleri:     

Patarada yangin – patara yangin resimleri

Patarada yangin - patara yangin resimleri

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti’nde çıkan orman yangınında soğutma çalışmalarına başlandı. Kaş’ın Kalkan beldesindeki Gelemiş köyü ve Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangınında soğutma çalışmaları başladı. Antalya Orman Bölge Müdür Recep Kaşan, gece boyunca... (Okumaya devam edin)

Bu haberin etiketleri:     

Patara Plajinda Temizlik Yapildi

Turizm sezonunda yogun ilgi goren Patara plajı köylüler, öğrenciler ve turistler tarafından temizlendi. Patara sahilinde toplana köylüler, öğrenciler ve turistler 18 kilometrelik plajda değişik atık ve kirlilik oluşturan çok sayıdaki maddeyi toplayarak plajı temizledi. Patara köyü muhtarı Arif Otlu, atık... (Okumaya devam edin)

Bu haberin etiketleri:

Patara su yolu yuruyusu yapildi

Antalya’nın Kaş ilçesinde Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Antik Patara Tarihi Su Yolu yürüyüşüne ilçe halkının katılımı yanı sıra yabancı turistler de büyük ilgi gösterdi. Kaş, Kalkan ve Patara halkının ortaklaşa katıldığı yaklaşık 250 kişilik yürüyüş grubu, Yeşilköy beldesi çıkışında... (Okumaya devam edin)

Meclis Baskani Koksal Toptan Patara Antik Kentini Ziyaret Etti

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Patara Antik Kenti’nde ortaya çıkartılan ”Likya Birliği Parlamento Binası” kazı alanında inceleme yapmak üzere, Emniyet Genel Müdürlüğüne ait helikopterle Antalya’dan Kaş’a gitti. Toptan, Kaş Orman İşletme Müdürlüğü helikopter pistinde Kaş Kaymakamı Süleyman Yılmaz ve diğer yetkililer... (Okumaya devam edin)

Ova Kınık Patara bolgesinde ecrimisil itirazı

Bölgede yaşayan halk bu yıl karşılaştıkları tablo karşısında isyan etme noktasına gelmiştir. Geçtiğimiz yıllarda da ecrimisil ödemeleri yaptıklarını ancak bu yıl talep edilen miktarda aşırı bir artış olduğunu belirten köy halkı bu durum karşısında duydukları hoşnutsuzluğu dile getirdiler. Ortalama 3.000... (Okumaya devam edin)

Bu haberin etiketleri:
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12